מטבחים מעוצבים

מטבחים מעוצבים

 

מטבחים מעוצבים הפכו בשנים האחרונות לחלק מרכזי ועיקרי בעיצוב הבית כולו עקב היותו של המטבח לב הבית.
התפתחות הטכנולוגיה הביאה לשינויים עצומים במבנה המטבח הביתי ועיצוב המטבח. אם בעבר נעשה למשל שימוש בתנורים גדולים וכבדים שחייבו הקצאת מקום מיוחד עבורם או מטבח גדול מספיק, כיום התפתחות רשת החשמל הביאה להמצאתם של הכיריים החשמליים בעיצובים שונים ומגוונים. השינויים הטכנולוגיים חייבו התאמה של מטבחים מעוצבים לעידן המודרני ולסגנון עיצוב מודרני. את הברזים הפשוטים מחליפות אפשרויות בחירה אין סופיות, מגוון מרהיב של דגמים ייחודיים בעיצובים מקוריים ומפתיעים, הטכנולוגיות השתפרו וכיום מאפשרים שימוש נרחב של הברזים לא רק לשטיפת כלים אלא לבחירה במטבחים מעוצבים המשפיעים על עיצוב הבית כולו ומשתלבים בתכנון הסלון וחדר האירוח.

בין אם מדובר באירוח בבית, הכנת ארוחה משפחתית גדולה, או רק בכוס הקפה הראשונה הבוקר – המטבח מהווה מקום מרכזי, בו מבלים שעות רבות ושם עוסקים בחוויית האוכל שצריכה להיערך באווירה נעימה ומהנה.

לכן מטבחים מעוצבים הפכו לחשובים, כך שיתקבל מטבח נוח, פונקציונאלי, בעל משטחי עבודה נוחים ונגישים ולא פחות חשוב – מטבח מעוצב, מועיל ונוח לתפעול בדיוק כמו שאתם אוהבים.
 

גם בנוגע למבנה המטבח בתוך הדירה ניתן להצביע על שינויים ועדכונים רבים המשתנים רבות. בעבר למשל, נהוג היה להפריד את המטבח מיתר הבית בחדר נפרד ואף בדלת שחצצה בין החללים. כיום, נהוג ואף מומלץ להשאיר מרחב פתוח אחד שיעניק חיבור בין האזור המשפחתי לבין המטבח, ויקנה תחושת מרחב גם בחללים קטנים.
מטבחים מעוצבים הפכו לחלק בלתי נפרד מההתקדמות בתחום הבישול אם כמקצוע או כתחביב. על מנת שעיצוב המטבח יהיה תואם לעיצוב שאר הבית, תוך התאמה מושלמת וניצול מקסימאלי של השטח, מומלץ להתייעץ עם מעצב פנים או אדריכל מקצועי המכיר את העדכונים האחרונים בתחום, היודע לשלב את הצבעים והחומרים ולמקם את התאורה בצורה נוחה שתאיר את האזורים החשובים. 

חווית הבישול צריכה להיות נעימה, אסטטית ונוחה, ולכן חשוב שגם מטבחים מעוצבים יהיו כאלה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט