כושר

כושר

אימוני כושר גופני הם אחד הדברים החשובים שתוכלו לעשות עבור עצמכם. ניתן להירשם למכון כושר לאימונים במכשירים מסודרים וניתן להיעזר במאמן אישי. ועם כל זאת, למי שמעוניין באימון עצמאי – ריכזנו עבורכם מעט טיפים לאימון כושר שכזה.

אימוני כושר גופני הם דבר חשוב ביותר לבריאות הגוף והנפש של כל אחת ואחת מאיתנו. גוף שאינו בכושר זמין יותר למחלות ופציעות גופניות ולעתים הדבר מוביל גם לבעיות בנפש במקרה של השמנה או חוסר יכולת לבצע בהנאה פעולות בסיסיות.

אימונים של כושר גופני ניתן לקבל במכון כושר בקרבת מקום המגורים, על ידי מאמן כושר אישי או באמצעות אימוני כושר עצמאיים בבית או בחיק הטבע.

אלו הם כמה תרגילים כושר נוחים לביצוע בצורה עצמאית:

  • תרגיל לעבודה על שרירי הבטן – שכיבה על הגב כאשר הידיים משמשות להישענות בצורה של 90 מעלות ביחס לריצפה. כעת יש להרים את הרגליים כשהן צמודות יחדיו מספר סנטימטרים מהריצפה. יש להחזיק את הרגליים כך כ 15 שניות ולשחרר. יש להמתין כדקה אחת ולבצע זאת שוב. מומלץ לחזור על התרגיל 4-5 פעמים ברציפות.
  • תרגיל לעבודה על שרירי היד האחורי – תרגיל דומה לשכיבות שמיכה רגילות עם טוויסט קטן. עמידת מוצא של שכיבת שמיכה כאשר הידיים במבנה צר מחוברות מתחת לגובה הסנטר באגודלים. כדאי להיות בתנוחה זאת כאשר המבט הוא לפנים וכל המאמץ הוא על שריר היד ומעט על החזה. מבצעים כתריסר סטים של עליה וירידה, עושים הפסקה של כדקה ומבצעים זאת שוב.
  • תרגיל לחיטוב הישבן ושריר הירך האחורי – מתמקמים על הברכיים והמרפקים כאשר המרפקים ב 90 מעלות. כעת יש להרים רגל אחת כשהיא עדיין בצורת קיפול כך שכף הרגל כאילו מנסה להגיע לתקרה. מחזירים למצב של כמעט נגיעה בריצפה וחוזרים על המהלך כ 20 פעם לכל רגל. מומלץ לנסות לחזור על התרגיל לאחר מנוחה של דקה או שתיים.
  • תרגיל לחיזוק גב תחתון ועמוד שידרה – שכיבה על הבטן עם ידיים פרושות לצדדים. הרמה של חלק הגוף העליון כעשרה סנטימטרים מהריצפה עם הידיים פרושות לצדדים וחזרה לריצפה כעבור מספר שניות. יש לחזור על הפעולה כ 20 פעמים. ניתן להקשות על התרגיל בשילוב של הרמת הרגליים מעט מהריצפה במהלך הרמת חלק הגוף העליון. יש לעשות זאת בעדינות ולאט.

אלו הם מקבץ סימלי של תרגילים שניתן לבצע עצמאית על מנת לשמור על כושר ברמה גבוהה ולחטב את הגוף. אין כל ספק כי אימונים בחדר כושר עם מדריך כושר גופני מקצועי הבונה תוכנית אימונים מסודרת ומפקח על התרגילים וקצב ההתקדמות שלך, הם דבר שיכול להועיל לאיכות האימונים אבל אם אין זאת באפשרותכם, אז תרגילי כושר שכאלו יכולים בהחלט לעזור לכם לשמור על כושר טוב.

כתיבת תגובה